Jedną z rzeczy, która często przychodzi nam z trudnością jest mówienie o sobie samym. Tym razem padło na mnie, więc muszę jakoś temu podołać, byście mogli mnie lepiej poznać.

Nazywam się Krzysztof Nowak. Swoją przygodę z fotografią rozpocząłem w 2006 roku. Od tego czasu zamiłowanie do utrwalania pojedynczych klatek wciąga mnie z każdym dniem coraz bardziej. Fotografia jest moją pasją, którą staram się stale rozwijać i pielęgnować, tak by w swojej twórczości zaskakiwać uchwyconym momentem i niebanalną historią. Moja sympatia do fotografii rozwijała się we mnie coraz bardziej, aż z końcem 2014 roku stało się, powstała Fotografia Ślubna Częstochowa, będąca odpowiedzią na opinie ludzi, którzy wspierali mnie i zachęcali bym wyszedł ze swoją twórczością na świat.

Fotografia ślubna, wokół której skupia się tematyka tej strony, nie jest jedynym tematem, który fotografuję, jednak dla Waszej wygody stworzyłem serwis, który będzie niemal w całości poświęcony tylko tej części mojej pracy. Jeśli jesteście zainteresowani resztą mojej fotograficznej twórczości zapraszam na moją stronę Krzysztof Nowak Fotografia, gdzie będziecie mieli okazję obejrzeć wszystko to co aktualnie znajdzie się przed moim obiektywem. Zachęcam w szczególności do odwiedzenia tej strony, wszystkie te osoby, które są zainteresowane moją ofertą fotografii ślubnej, a nie znalazły tutaj wystarczającej ilości zdjęć, która pozwoliłaby im zbudować zaufanie do mojej pracy. Zapraszam również tych, którzy są ciekawi reszty mojej twórczości.

W swojej pracy koncentruję się, by cały reportaż był przygotowany z dużą starannością i dbałością o szczegóły, które wspólnie złożą się na profesjonalnie przygotowane fotografie. Staram się by zdjęcia nie były tylko zbiorem pojedynczych klatek, ale w całości oddały magię tego dnia, opowiedzianą w niesamowitej historii. Zawsze staram się uchwycić Wasze święto, tak abyście mogli na nowo poczuć emocje towarzyszące Wam tego dnia, gdy będziecie oglądać zdjęcia ślubne za parę lat.

Zachęcam również do odwiedzenia:


Chcąc ułatwić Wam znalezienie odpowiedzi na nurtujące Was pytania, poniżej znajdziecie listę pytań i odpowiedzi, które kierujecie do mnie najczęściej.

 

Czy zajmujesz się tylko fotografią ślubną?

Nie. Dla osób zainteresowanych wykonam również sesje narzeczeńskie, jak i również podejmuję tematykę dalszą ślubom, jak fotografia portretowa lub sesje rodzinne. W życiu kieruję się metodą łączenia pasji, w związku z czym bliska jest mi również fotografia sportowa. Nie szczególnie afiszuję się z fotografią produktową, ale sporadycznie przyjmuję czasem i takie zlecenia. Głównie fotografuję w plenerze, ponieważ to pozwala mi uchwycić najbardziej naturalne i szczere fotografie. Zdecydowanie najrzadziej fotografuję w studiu, ale to chyba kwestia preferencji tego co lubię robić - mam ten komfort w życiu, że mogę robić to co kocham, co niezmiernie mnie cieszy, dzięki temu mogę w pełni oddać się powierzonemu zadaniu i oddać klientowi najlepszy możliwy produkt jaki potrafię dla niego przygotować. Dlatego też nie oferuję na siłę czegoś, czym się nie zajmuję i nie mam w tym temacie wystarczająco dużo wiedzy, by zaspokoić potrzeby swoich klientów.

 

Czy zajmujesz się fotografią ślubną tylko w Częstochowie?

Oczywiście, że nie. Strona Fotografia Ślubna Częstochowa jest głównie nastawiona na ten obszar, to prawda, ale tylko dlatego, że stanowi on pewnego rodzaju początek mojej przygody z fotografią ślubną oraz jest on związany z miejscem mojego zamieszkania. Wykonuję  również reportaże ślubne w Radomsku, Lublińcu, Kłobucku, Tarnowskich Górach, Myszkowie, Zawierciu i nie tylko. To jest główny obszar mojego działania ale nie jedyny i zamknięty. Nie stanowi to jednak dla mnie kłopotu by podjąć współpracę na terenie całego kraju, czy też np. wykonać dla Was sesję w plenerze, w bajkowej scenerii lazurowych plaż, w klimacie paryskich uliczek czy toskańskich winnic. W życiu ważne są tylko chwile, które mamy i nie pozwólmy by naszą wyobraźnię ograniczały granice miast czy państw.

 

Czy zajmujesz się również filmowaniem wesel?

Niestety w tej dziedzinie mogę jedynie wspomóc dobrą radą w poszukiwaniu odpowiedniej osoby, która uwieczni ten szczególny dla Was dzień. Staram się utrzymywać kontakt i współpracować z osobami z tej branży, które uważam że są warte polecenia. Zachęcam więc do kontaktu w tej sprawie, postaram się pomóc najlepiej jak potrafię.

 

Jak nawiązać z Tobą współpracę? Jak to wygląda?

Najlepiej skontaktuj się ze mną, a ja wszystko wytłumaczę i odpowiem na pojawiające się pytania. Staram się być elastyczny i dostosowywać się w miarę możliwości do potrzeb swoich klientów. Najważniejszy jest pierwszy kontakt i zarezerwowanie terminu, gdyż traktuję wszystkich klientów na równi i przy rezerwacji terminu reportażu ślubnego obowiązuje zasada kto pierwszy ten lepszy. Zazwyczaj wygląda to tak, że po pierwszym kontakcie spotykamy się w dogodnym dla wszystkich miejscu przy kawie, Wy oglądacie moje zdjęcia ślubne fizycznie wydrukowane (albumy i fotoksiążki ślubne) - wtenczas mogę Wam zaprezentować więcej zdjęć, gdyż szanuję Waszą prywatność i nie publikuję w Internecie zdjęć, jeśli nie macie takiej ochoty. Przy okazji macie okazje zobaczyć formę finalnego albumu jaki ode mnie otrzymujecie, lub uzgadniamy w jakiej postaci chcielibyście otrzymać fotografie. Następnie zapoznajecie się z warunkami współpracy oraz decydujecie czy jesteście zainteresowani skorzystaniem z mojej oferty. Jeśli tak, rezerwujecie wybrany termin. Rezerwacja jest potwierdzana podpisaniem umowy oraz niewielkim zadatkiem. Jeśli macie ochotę spotykamy się raz jeszcze przed uroczystością lub konsultujemy się telefonicznie by uzgodnić szczegóły przebiegu dnia ślubu. Później już zostaje Wam tylko trochę stresu w kościele i dobra zabawa podczas wesela. Staram się dostarczyć obrobione zdjęcia ślubne i gotowe albumy najszybciej jak to możliwe, a szczegółowe ustalenia są zapisane w umowie. Ostateczne rozliczenie następuje dopiero w momencie przekazania finalnego efektu mojej pracy w Wasze ręce.

 

Warto wiedzieć

  • Pracuję na co najmniej dwóch profesjonalnych i niezależnych zestawach fotograficznych, co stanowi pewne zabezpieczenie w przypadku awarii jednego z aparatów. Dzięki czemu możecie być spokojni, że w trakcie uroczystości nie spotka Was i mnie niemiła niespodzianka.
  • Posiadam licencję pozwalającą na reportaż fotograficzny w obiektach sakralnych oraz podczas sprawowania liturgii. Jest to dokument wymagany przez Kościół by móc wykonywać swoją pracę zgodnie z wytycznymi Komisji Episkopatu Polski

 
Na zakończenie pozostaje mi już chyba tylko jedno.. Zapraszam Was do współpracy.