Cześć!

Dziękuję za to, że tu jesteś. Za zainteresowanie moją pracą oraz ofertą jaką mogę Ci przedstawić. Mam nadzieję, że nie masz nic przeciwko, że nie będzie to suche przedstawienie ceny i pozostawienie Was samotnie w podjęciu tej decyzji. Dlaczego? Bo ja tak nie pracuję i o mojej pracy właśnie chciałbym Ci powiedzieć najpierw. Jeśli dla Was, tak jak i dla mnie, fotografia jest czymś ważnym, czymś co pozwala przywrócić wspomnienia i jeśli chcesz by reportaż z Waszego ślubu był piękną historią uwierz mi, że warto wiedzieć z kim i jak będziesz współpracować tego dnia. W końcu przyjdzie nam spędzić ze sobą jedne z najważniejszych chwil w Waszym życiu, czyż nie?

PS: Jeśli nie chcesz mnie poznać to wszystko krótko i czytelnie jest przedstawione na końcu w postaci tabelki. Będzie mi jednak miło jeśli dasz mi szansę i poświęcisz kilka minut ;)

Na wstępie.. Mów mi Krzysztof. Mam również nadzieję, że i ja mogę zwracać się do Ciebie bezpośrednio, ponieważ tak jest po prostu lepiej, dla wszystkich.

Jak pracuję?

Przede wszystkim jestem obserwatorem. Staram się nie ingerować w wydarzenia tego dnia zachowując lekki reporterski styl, jednak gdy trzeba przejmę inicjatywę i będę się starać pamiętać za Was np. o zdjęciach rodzinnych, o których łatwo zapomnieć w całym zgiełku, a które uwierzcie mi, że stają się po latach jednymi z najważniejszych zdjęć. Jeśli jest potrzeba zawsze możecie liczyć na moją pomoc i radę. Staram się nikomu nie przeszkadzać i nie zajmować swoją osobą. Jestem otwarty i staram się by ludzie nie czuli się skrępowani w moim towarzystwie, tak by uczucia uchwycone na zdjęciach były szczere i prawdziwe.

Co mogę Ci zagwarantować ze swojej strony?

Na pewno solidną pracę nad tym by efekt końcowy w postaci zdjęć spełnił Wasze oczekiwania. Pracuję nad każdym zleceniem z pełnym zaangażowaniem. Moje zaangażowanie jest najczęściej wymieniane przez moich klientów jako największy z plusów współpracy ze mną. Nie zdawałem sobie z tego sprawy dopóki nie zacząłem ich o to pytać po zakończonej współpracy. Teraz gdy to wiem i skoro było to dla nich tak ważne, warto byś Ty o tym wiedział.

Jakość przede wszystkim

Jestem zwolennikiem jakości a nie ilości, w związku z czym obsługuję mało klientów w jednym roku by móc poświęcić Wam więcej uwagi. Dzięki temu Wasze zdjęcia dostaniecie w dość krótkim czasie, zwykle jestem w stanie oddać gotowe zdjęcia po około 3-4 tygodniach, może nie jest to japoński ekspres ale wiem, że niektórzy każą czekać na zdjęcia nawet pół roku.. Oczywiście może się zdarzyć, że mam kilka ślubów tydzień po tygodniu więc czas ten się wydłuży i poznasz go przy podpisywaniu umowy. Szukając jakości staram się dostarczać Wam produkty solidne i starannie wykonane. Współpracuję z najlepszymi producentami w Polsce, dzięki temu nie musisz obawiać się o swoje albumy oraz wydruki.

Jak pracuję?

Reportaż ślubny

Czas pracy

Pracuję dla Was cały dzień i to Wasz plan dnia zależy od tego jak go wypełnicie. Jednak nie oszukujmy się, każdy z nas ma jakieś granice możliwości i po kilkunastu godzinach pracy potrzebujemy odpoczynku. Mój organizm zaczyna się buntować po 12 godzinach, w związku z tym możecie liczyć na mnie maksymalnie na 12h pracy, jednak nie dłużej niż do godziny 1:00.

Zakres pracy

W tym czasie mogę dla Was udokumentować przygotowania przedślubne, błogosławieństwo rodziców, ceremonię ślubu oraz zabawę weselną. Jeśli w ciągu dnia macie ochotę bym wykonał Wam krótką sesję plenerową nie ma problemu – tego dnia jestem dla Was. Ze swojej strony jednak polecam wykonać sesję innego dnia, by nie opuszczać swoich gości oraz gdy nie musicie się już martwić o ewentualne plamy na sukni czy garniturze.

Co dostaniecie

 • Efektem mojej pracy jest 350 wybranych najlepszych ujęć, które są poddane starannej obróbce i stanowią podstawową dokumentację tego dnia.
 • Wszystkie przekazane zdjęcia dostaniecie w formie elektronicznej, w pełnej rozdzielczości.
 • Macie do wyboru pudełko drewniane na odbitki formatu 15x23cm (lub 10×15 / 13×19) wraz z miejscem na pendrive; w pudełku otrzymacie 150 wydrukowanych fotografii. Możecie również zamienić pudełko na piękny fotoalbum formatu 30×30 cm, po rozłożeniu 60×30 cm. Album zostanie wykonany pod Wasze zamówienie, zgodnie z wybranym obszyciem i zdobieniami (personalizacja fotoalbumu jest dodatkowo płatna, tj: grawer, przeszycie lub zdjęcie w okładce). W środku 20 strony stworzone wg projektu, na który macie realny wpływ. Album ma sztywne karty o strukturze papieru fotograficznego.
 • Otrzymacie dostęp do galerii internetowej z Waszymi zdjęciami, którymi będziecie mogli się szybko pochwalić swoim znajomym i rodzinie.
 • Nie jest tajemnicą, że zrobię tego dnia więcej zdjęć by wybrać te najlepsze. Nie martwcie się o nie, wszystkie technicznie udane zdjęcia otrzymacie dodatkowo. Jednak jest tu mały haczyk – wg zasady, że jeśli Wy dacie coś od siebie to i ja dam coś od siebie. Jeśli udzielicie zgodę na publikację Waszego wizerunku, czyli że będę mógł publikować Wasze zdjęcia w swoich kanałach informacyjnych, to ja dam Wam te dodatkowe zdjęcia za darmo. Wszystkie przekazane w ten sposób fotografie są nieobrobione ale z całą pewnością będą stanowiły świetne uzupełnienie rodzinnej pamiątki. Nie jestem w stanie powiedzieć Wam ile ich będzie, ponieważ każdy reportaż jest inny. Wszystko zależy od tego jak będą się bawić Wasi goście, jak często goście będą prosić o ustawiane zdjęcia z Wami i przyjaciółmi, jakie warunki oświetleniowe zapewni kościół oraz sala weselna itp. Myślę, że będzie to coś z przedziału 300-600 dodatkowych ujęć. Dowiedz się więcej o dodatkowych ujęciach.

fotografia slubna czestochowa nowak

Plener ślubny

Plener ślubny jest momentem, w którym nie czujecie już napięcia i stresu, który w mniejszym lub większym stopniu będzie Wam towarzyszył w dniu ślubu. Jest to więc okazja by wykonać wiele zdjęć, które prawdopodobnie będą tymi fotografiami, które pojawią się Waszych ramkach na zdjęcia, będziecie się chętnie nimi dzielić ze znajomymi. Warto więc by był on w jakimś sensie wyjątkowy. Podczas pleneru chciałbym byśmy najbardziej skupili się na emocjach jakie Was łączą oraz żeby zdjęcia opowiedziały coś o Was. Oglądając moje zdjęcia możecie łatwo dostrzec styl i miejsca, które lubię jako „tło” do pleneru. Preferuję zdjęcia na łonie natury i tu czuje się najlepiej, a skoro do mnie dotarliście oglądając zdjęcia właśnie, to prawdopodobnie jest to również Wasz typ. Jeśli macie na tę sesję swoje pomysły, śmiało mi o nich opowiedzcie, a ja chętnie przeistoczę je w zdjęcia.

Miejsce pleneru ogranicza jedynie Wasza wyobraźnia i mój paszport. Równie chętnie zrobię romantyczną sesję w ogrodzie Waszej babci jak i zrealizuję jakiś szalony pomysł w dalszych zakątkach naszego kraju jak i poza nim.

Co dostaniecie

Jeśli plener ślubny jest elementem poszerzającym reportaż to staram się by na plener ślubny poświęcić około 50 fotografii i o tyle też zdjęć poszerzacie pakiet 350 zdjęć z reportażu zamawiając kompleksową usługę (czyli w sumie otrzymacie 400 ujęć w których około 50 stanowić będą zdjęcia plenerowe). Gdy plener jest wykonywany samodzielnie, otrzymacie minimum 50 starannie wybranych i obrobionych najlepszych ujęć. Jeśli planujemy jakiś dalszy wyjazd to ilość ujęć zwykle jest omawiana wcześniej, ponieważ możemy poszerzyć zakres otrzymanych fotografii. Oczywiście tutaj również otrzymujecie pozostałe technicznie udane ujęcia bez obróbki wg zasady opisanej przy okazji omawiania reportażu ślubnego powyżej.

Czas pracy

Sesja ślubna obejmuje maksymalnie 4h pracy. Zwykle jednak wykonanie potrzebnej ilości ujęć trwa około 2-3h. Czas pracy sesji wyjazdowych jest ustalany indywidualnie w zależności od planu podróży.

Fotografia ślubna

Cennik

Reportaż ślubny

3000 zł

 • do 12h reportażu (nie dłużej niż do godz. 1:00 następnego dnia)
 • 350 starannie wybranych ujęć, poddanych obróbce cyfrowej (chcesz otrzymać więcej zdjęć? >klik<)
 • pozostałe udane ujęcia (nieobrobione) – przy zgodzie na publikację (dowiedz się więcej o dodatkowych ujęciach)
 • opcja 1: drewniane pudełko na fotografie o formacie 10×15 lub 15×23 z miejscem na pendrive i 150 odbitkami
 • opcja 2: fotoalbum w oprawie wybranej z wzornika; format 30×30 cm (po rozłożeniu 60x30cm); 20 stron; sztywne karty
 • galeria internetowa dla gości
 • w cenie dojazd do 70km

Sesja plenerowa

(w innym dniu niż dzień reportażu)

800 zł

(cena uwzględnia rabat 200 zł za sesję wykonaną w ramach usługi połączonej z reportażem ślubnym)

 • do 4h czasu trwania sesji
 • 50 starannie wybranych ujęć, poddanych obróbce cyfrowej
 • pozostałe udane ujęcia (nieobrobione) – przy zgodzie na publikację (dowiedz się więcej o dodatkowych ujęciach)
 • galeria internetowa
 • dla sesji zamawianej osobno bez reportażu (bez rabatu) drewniane pudełko na fotografie 10×15 lub 15×23 z miejscem na pendrive oraz 50 odbitek
 • w cenie dojazd do 50km

Sesja narzeczeńska

600 zł

(cena uwzględnia rabat 150 zł za sesję wykonaną w ramach usługi połączonej z reportażem ślubnym)

 • do 3h czasu trwania sesji
 • 40 starannie wybranych ujęć, poddanych obróbce cyfrowej
 • galeria internetowa
 • 40 odbitek w formacie 10×15, 13×19 lub 15×23 (do wyboru)
 • w cenie dojazd do 50km

Przykładowy zestaw przekazywany klientom

Inne dodatki i usługi

Dodatkowy pakiet 50 / 100 obrobionych fotografii reportażowych
350 / 600 zł

(możliwość powiększenia pakietu wielokrotnie; przy dużej ilości dodatkowych ujęć MUSZĘ wiedzieć o takiej chęci odpowiednio wcześniej by zapewnić wystarczającą ilość materiału)

Dodatkowa godzina pracy podczas sesji
150 zł

(+10 dodatkowych ujęć)

Dodatkowa godzina pracy podczas reportażu

(powyżej 12h)

150 zł
250 zł (dodatkowa godzina pracy po godzinie 1:00)

(+15 dodatkowych ujęć)

Reportaż z drugiego dnia wesela
1200 zł

(do 5h pracy, 120-150 fotografii)


Pozostałe nieobrobione ujęcia

Polecam szczególnie jako uzupełnienie reportażu. Jest to świetna okazja na dodatkowe zdjęcia, które często przydają się np. na zdjęcia ustawiane z rodziną, dzięki czemu macie pewność, że otrzymacie wszystkie zdjęcia i nie wpłynie to na ilość obrobionych zdjęć, w których są w przewadze te najlepsze wyselekcjonowane momenty i ujęcia. Pomimo, że są to zdjęcia nieobrobione to z dużą pewnością mogę powiedzieć, że będą to zdjęcia lepsze i poprawnie naświetlone niż fotografie z kompaktu wujka Staszka i cioci Zosi ;)

0 zł *

* – brak kosztów w przypadku udzielenia zgody na publikację wizerunku i możliwość wykorzystywania zdjęć w moich kanałach informacyjnych; dotyczy wszystkich rodzajów sesji

400 zł – reportaż
100 zł – sesje plenerowe

Koszt dodatkowych albumów oraz pozostałych produktów wg cennika klik.

2016-09-27_warsztaty_mark_pacura_0030

Kontakt

Zapraszam Was na niezobowiązujące spotkanie podczas, którego będziecie mogli mnie poznać, zapytać o szczegóły oraz zobaczyć efekty mojej pracy pod postacią albumów.

Skuteczna rezerwacja terminu następuje dopiero po podpisaniu umowy oraz wpłacie zadatku.

knowak@fotografia-slubna.czest.pl

663 942 108

A później już tylko zabawa…

fotograf krzysztof nowak

Dziękuję.